top of page

Honlama Yağları

Honlama yağları, metal işleme süreçlerinde kullanılan özel yağlardır. Genellikle honlama, taşlama ve diğer hassas metal işleme tekniklerinde kullanılırlar. Bu yağlar, işleme sırasında metal yüzeyler arasındaki sürtünmeyi azaltarak aşınmayı önler ve iş parçalarının yüzey kalitesini artırır. Ayrıca, yüksek sıcaklıkta oluşabilecek deformasyonu veya hasarı engellemek için soğutma özelliğine sahiptirler. Honlama yağları genellikle mineral bazlı veya sentetik formülasyonlara sahiptir ve çeşitli metal işleme operasyonlarında kullanılmak üzere özel olarak formüle edilirler. Bu yağlar, işleme verimliliğini artırarak iş parçalarının daha hassas ve kaliteli bir şekilde işlenmesine yardımcı olurlar.

Cuttex HON Serisi 

 Sarı metaller ve demir alaşımlı malzemelerin taşlama ve honlama operasyonlarında pür olarak kullanılan, yüksek kaliteli rafine edilmiş mineral yağlar ve işlem sırasında uygulanan basınca karşı dayanım sağlan eksta EP katıkları kullanılarak hazırlanmış özel bir honlama yağlarıdır.

Cuttex HON 5

Cuttex HON 10

Cuttex HON 15


 

Cuttex HON 5/CF

Sarı metaller ve demir alaşımlı malzemelerin taşlama ve honlama operasyonlarında pür olarak kullanılan, yüksek kaliteli rafine edilmiş mineral yağlar ile klorlu bileşik içermeyen özel katıklar kullanılarak hazırlanmış özel kokusuz bir honlama yağıdır.

Cuttex HON 501

Sarı metaller ve demir alaşımlı malzemelerin taşlama ve honlama operasyonlarında pür olarak kullanılan, yüksek kaliteli rafine edilmiş mineral yağlar ile özel katıklar kullanılarak hazırlanmış özel bir honlama yağıdır.

Cuttex HON Ultra

 Her türlü metal malzeme ve alaşımlarının hafif taşlama ve honlama operasyonlarında pür olarak kullanılan, rafine edilmiş yüksek kalite mineral yağlar ile özel aşınma katıkları kullanılarak hazırlanmış, su ile yıkanabilme özelliği sayesinde metal yüzeyinden kolaylıkla uzaklaştırılabilen bir honlama yağıdır.
 

Bize Ulaşın

Talepleriniz için bizlere ulaşın

02244410122

bottom of page