top of page

GRESLER

Sanayide sıklıkla kullanılan gres yağı, metal parçalarda sürtünme sonucu oluşabilen aşınma, ısınma ve kırılma gibi durumları engellemeye yardımcı olmaktadır. Sıvı formda olmayan gresler, yoğun yapısı sayesinde metal parçaların üzerinde uzun süre akmadan kalabilmektedirler. Özellikle metallerin birbirinde sürtünerek yüksek hızla çalıştığı mekanizmalarda, basınç ve sıcaklık unsurları parçaların dayanıklılığını düşürebilmektedir. Gres yağları, bu noktada devreye girerek hem çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlamakta, hem de performansı artırmaya yardımcı olmaktadır.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Greson LKM Serisi

GRESON LKM GRESLERİ, lityum kompleks sabunlu greslerdir. EP katıklı olup ayrıca oksidasyonu, korozyonu ve aşınmayı önleyici katıklar içerirler. Yağlama özelliği, katı yağlayıcı molibden disülfür (MoS2) ile güçlendirilmiştir. Uzun ömürlü, yüksek basınca ve sıcaklığa dayanıklı üstün performanslı greslerdir.

Greson LK Serisi

Lityum-Kompleks sabunlu, EP katkılı, su, oksidasyon, pas ve korozyon dayanımı yüksek, uzun ömürlü, üstün performanslı greslerdir.
 

Greson GEP 72

Madeni yağ bazlı ve yeni bir tip olan Lityum kalsiyum karbonat kompleks sabunlu yağlama gresidir. Madeni yağ ve sabuna ilaveten oksidasyon ve korozyon önleyici katıklarla aşınmayı önleyici ve şok yüklerinin etkisini azaltan katıklar ihtiva eder.
 

Greson PG Serisi

İçinde sabun ihtiva etmeyen, yüksek sıcaklıklara, suya ve basınca dayanıklı ayrıca damlama noktası olmayan özel bir grestir. İçerdiği özel katıkları sayesinde korozyona karşı dayanıklı olup en zor şartlarda bile başarı ile kullanılır.
 

Greson Lit EP Serisi

Mineral esaslı baz yağ ve yüksek basınç katıkları ile üretilmiş, Lityum esaslı, EP katkılı, aşınma, paslanma ve su ile yıkanmaya dayanımı yüksek, uzun ömürlü, genel amaçlı endüstriyel greslerdir.

Greson PM 2

İçinde sabun ihtiva etmeyen, yüksek sıcaklıklara, suya ve basınca dayanıklı ayrıca damlama noktası olmayan özel bir grestir. Yağlama özelliği, katı yağlayıcı grafit ve molibden disülfür (MoS2) ile güçlendirilmiştir. İçerdiği özel katıkları sayesinde korozyona karşı dayanıklı olup en zor şartlarda bile başarı ile kullanılır.

Greson WR Serisi

GRESON WR GRESLERİ, mineral esaslı bazyağ ve sentetik yağları ile üretilmiş, özel kalsiyum sabunlu, yarı sentetik greslerdir.

Greson LK 146

Lityum-Kompleks sabunlu, EP katkılı, su, oksidasyon, pas ve korozyon dayanımı yüksek, uzun ömürlü, üstün performanslı bir grestir.

Greson POLY STW 1

GRESON POLY STW-1 yüksek sıcaklıklara, ağır yüke, suya, korozyona ve oksidasyona dayanıklı, uzun ömürlü, mineral yağ ve poliüre bazlı özel grestir.
GRESON LIT EP 2

Mineral esaslı baz yağ ve yüksek basınç katıkları ile üretilmiş, Lityum esaslı, EP katkılı, aşınma, paslanma ve su ile yıkanmaya dayanımı yüksek, uzun ömürlü, genel amaçlı endüstriyel greslerdir.

Greson HPX2

GRESON HPX-2, sentetik yağ esaslı, özel katkılar ile güçlendirilmiş, uzun ömürlü, özel bir grestir. Yüksek termal kararlılığı sayesinde yüksek ve düşük sıcaklıklarda aşınma, pas ve korozyona karşı mükemmel bir koruma sağlayan üstün performanslı bir grestir.

Greson FD 2

Özellikle gıda sanayii için geliştirilmiş beyaz renkli grestir. Gıda ile temas edebilir. Kuvvetli yapışma özelliği olan, leke yapmayan, meyve asitlerine, suya, su buharına, tuzlu suya, alkali deterjanlara dayanıklı, üstün yağlama özelliği olan bir grestir.

Bize Ulaşın

Talepleriniz için bizlere ulaşın

02244410122

bottom of page